Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Medycyna Ortopedyczna wg. Cyriax`a skupia się na diagnozie oraz zachowawczym leczeniu uszkodzeń tkanek miękkich narządu ruchu.

Najważniejsze to postawienie precyzyjnej diagnozy. Osiągniemy to jedynie po przeprowadzeniu dokładnego badania składającego się z: szczegółowego wywiadu, funkcjonalnego oraz klinicznego badania i jeżeli to konieczne, palpacji.

Jeżeli chodzi o diagnozowanie uszkodzeń tkanek miękkich narządu ruchu, Medycyna Ortopedyczna wg. Cyriax`a jest niezwykle ważną metodą, która umożliwia postawienie trafnej oraz obiektywnej diagnozy. Metoda ta jest zgodna z podejściem stosowanym w metodzie McKenziego oraz z technikami stosowanym w metodach Maitland`a, Kaltenborn`a i Mulligan`a.

Po postawieniu właściwej diagnozy trzeba zastanowić się nad zastosowaniem najbardziej skutecznej terapii. Trzeba pomyśleć, jaka byłaby najlepsza terapia dla pacjenta (dostosowana do osobowości, wieku pacjenta, typu, okresu trwania oraz lokalizacji uszkodzenia).

W Metodzie Cyriax`a wyróżnia się kilka sposobów leczenia do zaproponowania: głęboki masaż poprzeczny, manipulacje, mobilizacje, trakcje, infiltracje oraz iniekcje. Powyższe leczenie z łatwością można połączyć z autoterapią oraz ćwiczeniami samodzielnie stosowanymi przez pacjenta w domu.

 

źródło:www.cyriax.com.pl